20 maja, 2013

Dieta sokowa - Jason Vale

Autor: Jason Vale
Wydawnictwo: Studio Astropsychologii
Ilość stron: 224

„Ten program działa i pozwala osiągać upragnione rezultaty... pod jednym warunkiem - jeśli go zastosujesz.” 
 
Każda kobieta chce czuć się atrakcyjnie w swoim ciele. Wiele przedstawicielek płci pięknej z utęsknieniem spogląda na bilbordy, okładki gazet czy choćby różnego typu ekranizacje, gdzie spotyka się przede wszystkim nienagannie szczupłe i pięknie wymodelowane sylwetki aktorek. Każda z nas chce taka być i szuka najróżniejszych sposobów na to, by pozbyć się zbędnych kilogramów. Różne są diety i tak samo różne są rezultaty. Zazwyczaj szukamy kompromisu - albo ciężki plan żywieniowy, który skutkuje szybką utratą wagi, albo smaczne, choć ograniczone jedzenie z wolniej ukazującymi się wynikami. A gdyby tak znaleźć dietę, która łączy w sobie te obydwie najbardziej pożądane cechy?

Jason Vale jest mówcą motywacyjnym, trenerem zdrowego stylu życia i autorem bestsellerów z dziedziny sokoterapii. Jego książki sprzedały się z milionowych nakładach na całym świecie i zostały przetłumaczone na wiele języków. Przygotowuje plany żywieniowe dla gwiazd kina, telewizji i modelingu. Dzięki publikacji „Dieta sokowa” każdy zainteresowany czytelnik może skorzystać z cennych rad „Mistrza soków”.

W różnej maści poradnikach często zwracam uwagę na sposób, w jaki autor przekazuje swoje myśli, zasady i rady, bo ma to znaczący wpływ na przyswajanie tekstu. Szczególnie w książkach o dietach ceni się pozytywne nastawienie autora, luźny i zachęcający styl, a także co najważniejsze - mnóstwo, mnóstwo motywacji. Jason Vale twardo ustala swoje zasady i przekazuje czego należy się trzymać, aby pojawiły się właściwe rezultaty, a przy tym daje czytelnikowi wiele otuchy, zrozumienia i przede wszystkim zachęca do zdrowego trybu życia. On sam przekonuje nas, że damy radę, na pewno się uda, a wszystko co musimy zrobić to po prostu trzymać się ustalonego planu.

 W książce prócz licznych przepisów na soki i planu żywieniowego na poszczególne dni diety znajdziemy także listę wszystkich potrzebnych składników, urządzeń i przydatnych gadżetów. Do każdego dnia diety przypisane są ćwiczenia, które należy wykonać oraz mnóstwo wskazówek od autora. Nie zapomina on o ciągłej motywacji czytelnika i często chwali za dokonane postępy w kolejnych etapach planu. Sympatycznym dodatkiem są opisane wrażenia osób stosujących wcześniej dietę sokową oraz odpowiedzi autora na najczęściej padające pytania dotyczące choćby sprzętów kuchennych, godzin spożywania soków, czy innych nurtujących kwestii.   

„Dieta sokowa” to naprawdę warty uwagi poradnik, zawierający mnóstwo bogatej treści. Jason Vale to świetny trener i mówca motywacyjny, który rewelacyjnie spisał się także jako pisarz. Polecam serdecznie, nie tylko tym, którym doskwiera nadmiar kilogramów, ale także osobom, które chciałyby oczyścić swój organizm i prowadzić zdrowy tryb życia.


Za udostępnienie egzemplarza do recenzji dziękuję bardzo Wydawnictwu Studio Astropsychologii!

Książka do nabycia w księgarniach:
FONT polska księgarnia
Gandalf

14 maja, 2013

Droga do Różan, Bogna Ziembicka - zapowiedź


Autor: Bogna Ziembicka
Tytuł: Droga do Różan
Premiera: 22.05.2013r.

Notka wydawcy:
Dworek w Różanach to rodzinny dom Zosi Boruckiej, która żyje tam szczęśliwie z ojcem, swoją dawną nianią Zuzanną, wśród przyjaciół. Z pasją zajmuje się kwiatowym ogrodem oraz ekologicznymi uprawami. I marzy o założeniu rodziny z Krzysztofem, którego kocha od dawna.
Jednak życie bywa przewrotne – rodzina Boruckich traci ukochane Różany. W Krakowie Zosia zaczyna nowe, zupełnie inne życie. Czy zazna jeszcze radości i szczęścia? Spełni marzenia o miłości? Czy otuchę i wsparcie da jej Krzysztof czy Eryk – przyjaciel, który nie ukrywa, że chciałby być kimś więcej?

Romantyczna opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinie. O tym, że chcemy kochać i być kochane. O przyjemności, jaką czerpiemy z drobnych rzeczy: zapachu świeżego chleba, smaku konfitury z czereśni, feerii barw różanego ogrodu, spotkań z bliskimi. O radości życia. O szczęściu.

***

Po krótkiej przerwie wracam do regularnego blogowania i zapraszam już na najnowsze recenzje, które ukażą się na blogu już niedługo :) Myślę też nad jakimś konkursem, także zaglądajcie do mnie :>